aegon-nemzekozi-reszveny

Nemzetközi Részvény Eszközalap (HUF) befektetési politikája

Javasolt minimális befektetési idő

  • 3
    hónap
  • 6
    hónap
  • 1
    év
  • 2
    év
  • 3
    év
  • 4
    év
  • 5
    év
  • 6
    év
  • 7
    év

Kockázati besorolás/Várható hozam

  • Alacsony
  • Magas

Érvényes: 2023. szeptember 1-től

Az eszközalapra jellemző befektetési eszköz a VIG Opportunity Fejlett Piaci Részvény Befektetési Alap befektetési jegye. Az eszközalapban emellett likviditási célú eszközök is tarthatók az eszközalap devizanemében, melyek elsősorban bankszámlapénz, lekötött bankbetét, repó ügylet, diszkont kincstárjegy, MNB kötvény és éven belüli hátralevő futamidejű magyar államkötvény lehetnek.

 

Az egyes eszközcsoportokra vonatkozó befektetési korlátok:

 

Eszközcsoport Megcélzott arány Minimális arány Maximális arány
Jellemző befektetési eszköz 100% 90% 100%
Likviditási célú eszközök 0% 0% 10%

 

A megcélzott arányoktól a befektetési egységek forgalmazása által indokolt mértékben lehet eltérni.

Az alap referenciaindexe az MSCI World Net Total Return USD Index.

Az eszközalap befektetéseinek jellemző földrajzi és szektoriális kitettsége: globális részvények.

Az eszközalap devizaneme magyar forint (HUF).

Az eszközalap célja, hogy a globális részvénypiaci befektetések hozamából a részvényárfolyamokon és az osztalékjövedelmeken keresztül profitáljon.

Az eszközalap azon ügyfelek részére ajánlott, akik hosszú távon várhatóan jelentős hozam elérése érdekében jelentős kockázatot hajlandóak vállalni.

 

A VIG Opportunity Fejlett Piaci Részvény Befektetési Alap befektetési politikája:

Az Alapkezelő szándékai szerint az Alap portfóliójában devizakülföldi társaságok nyilvános forgalomba hozatal során kibocsátott részvényei alkotják a döntő részt, ám az Alap

befektethet magyar vállalatok által kibocsátott részvényekbe is. Az Alapban adott pillanatban tartható részvények aránya elérheti a mindenkori törvényes maximumot. Az Alapkezelőnek saját diszkrecionális döntése alapján lehetősége van a devizakockázatok egészét vagy egy részét határidős devizapozíciókkal fedezni a törvényi feltételek betartása mellett.

 

Az eszközalapra jellemző alapvető kockázatok:

Részvénykockázat, likviditási piaci kockázat, devizaárfolyam-kockázat, származtatott ügyletek kockázata, ország- és politikai kockázat, partnerkockázat, koncentrációs kockázat, befektetési alapok speciális kockázatai.

Az eszközalapban kizárólag a megengedett eszközökre vonatkozó vételi és eladási, valamint betétlekötési és repó ügyletek köthetők. Az eszközalapban nem megengedett az értékpapír-kölcsönzés és az ehhez kapcsolódó visszavásárlási megállapodások kötése. Az eszközalapban származtatott ügyletek (fedezeti, arbitrázs, vagy egyéb célból) nem köthetők. A mögöttes befektetési alapban annak befektetési politikája szerinti ügyletek köthetők.

Az alapok múltbeli teljesítménye nem nyújt garanciát a jövőbeli hozamok nagyságára. Jelen tájékoztató nem minősül ajánlattételnek vagy befektetési tanácsadásnak. A befektetés kockázatát a szerződő viseli.

 

* A javasolt minimális befektetési idő az a minimális időtartam, amely alatt a piacon a hasonló összetételű portfoliók elvárt hozama –  a rendelkezésre álló historikus adatok alapján várhatóan – realizálódik.

 

Nemzetközi Részvény Eszközalap (HUF) fenntarthatósági tájékoztatója

Érvényes: 2024. február 1-től

Az eszközalap nem az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/2088 rendelete (a pénzügyi szolgáltatási ágazatban a fenntarthatósággal kapcsolatos közzétételekről) 8. cikkének (1) bekezdésében, vagy a 9. cikkének (1), (2) és (3) bekezdésében említett pénzügyi termék.